Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

MGOPS Morawica

MGOPS Morawica

MGOPS Morawica

MGOPS Morawica

DODATEK GAZOWY

Podstawowe usługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze

Podstawowe usługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze na okres od 1.07.2023r. do 31.12.2023r.

Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Morawicy informuje, że w dniu 30 czerwca 2023 roku wygasną decyzje przyznające pomoc w formie podstawowej usługi opiekuńcze oraz specjalistycznych usług opiekuńczych.

Co należy zrobić, aby kontynuować korzystanie z usług?

W przypadku ubiegania się o powyższą formę pomocy należy niezwłocznie złożyć pisemny wniosek  w siedzibie Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Morawicy przy               ul. Kieleckiej 9. We wniosku prosimy wpisać osoby wspólnie gospodarujące oraz dołączyć zaświadczenie o dochodach wszystkich członków rodziny za miesiąc poprzedzający złożenie wniosku. W sytuacji, kiedy wniosek zostanie złożony w czerwcu 2023, należy do niego załączyć zaświadczenia lub oświadczenia za miesiąc maj 2023r. Po złożeniu wniosku pracownik socjalny przeprowadza wywiad środowiskowy w ciągu 14 dni, następnie zostanie wydana decyzja administracyjna przyznająca pomoc w formie podstawowych usług opiekuńczych lub specjalistycznych usług opiekuńczych.

W przypadku osób, które ubiegają się o w/w pomoc pierwszy raz wymagane jest zaświadczenie od lekarza o konieczności objęcia podstawowymi usługami opiekuńczymi (na druku od lekarza) lub specjalistycznymi usługami opiekuńczymi (na druku zamieszczonym poniżej), natomiast w przypadku osób już korzystających z usług zaświadczenie od lekarza jest wymagane raz na rok. 

Prosimy o poinformowanie pracowników socjalnych o Państwa zapotrzebowaniu bądź rezygnacji z usług, gdyż ma to wpływ na organizację pracy osób zatrudnionych do świadczenia tych usług.

Poniżej zamieszczamy aktualne druki niezbędne do ubiegania się o pomoc. 

PODANIE O POMOC

ZAŚWIADCZENIE O WYSOKOŚCI DOCHODU

ZAŚWIADCZENIE – SPECJALISTYCZNE USŁUGI OPIEKUŃCZE